top of page
Search

Kā atrast sev piemērotu kouču?

Updated: Sep 30, 2021

Koučingā svarīga ir "ķīmija", kas izveidojas starp klientu un kouču. Jo sarunas būs personīgas. Jo koučs uzdos jautājumus, par kuriem nebūsi domājis.


Kad esi pieņēmis lēmumu izmantot koučingu ātrākai un mērķtiecīgākai izaugsmei un mērķu realizācijai, ir būtiski atrast kouču, ar kuru izveidosies veiksmīga un patīkama sadarbība, kas atbilst Tavām ekspektācijām. Kas būtu jānoskaidro un jāņem vērā pirms sadarbības uzsākšanas?


Koučings – tā ir māksla sekmēt cita cilvēka rezultativitātes paaugstināšanu, apmācību un attīstību.

1. Palūdz koučam izstāstīt, kas ir koučings


Profesionāls koučs pirms sadarbības uzsākšanas ar jaunu klientu noteikti vēlēsies pārliecināties, ka visām iesaistītajām pusēm šī metode un tās principi ir skaidri, ka visi ir informēti, ka profesionāli kouči padomus nesniedz, jaunas iemaņas nemāca un neuzņemas līdzatbildību par klienta rezultātiem.


2. Uzzini par kouča sertifikāciju


Mūsdienās par koučiem sevi sauc arī cilvēki, kas nekad nav izgājuši profesionāla koučinga apmācību programmu un nav ieguvuši akreditāciju Starptautiskajā Koučinga Federācijā vai citā globālā organizācijā, kas pārrauga kouču darbību un pārbauda, vai kouča darbība atbilst ētikas kodeksam, vai koučs sesijās realizē profesionāla kouča kompetences, un vai viņam ir pietiekamas zināšanas un pieredze, lai sevi sauktu par profesionālu kouču. Akreditācijas process (ACC, PCC, MCC) aizņem zināmu laiku un prasa arī finansiālu ieguldījumu no kouča, līdz ar to ir kouči, kas šo procesu neveic. Bet jautājums ir - vai Tu tiešām vēlies strādāt ar kouču, kas nav veicis zināmu piepūli un ieguldījumu, lai novērtētu un apliecinātu savu profesionalitāti?


3. Noskaidro kouča pieredzi


Cilvēks, kas tikko pabeidzis koučinga apmācību programmu vēl nav profesionāls koučs, bet šim cilvēkam noteikti ir potenciāls par tādu kļūt, uzkrājot pieredzi, turpinot pilnveidoties un strādājot ar mentoru vai supervizoru, lai uzlabotu savu personīgo sniegumu. Vai koučam jābūt pieredzei Tavā darbības jomā? Nē, jo koučs nesniedz padomus, kā Tev rīkoties, bet gan izmantojot spēcīgus, sistemātiskus jautājumus un dažādus instrumentus, dod iespēju Tev ieraudzīt situāciju no citas perspektīvas, saskatīt jaunas iespējas un risinājumus, par kuriem iepriekš nebiji aizdomājies, kā arī sajust spēcīgu motivāciju rīkoties, ja ir atrasts īstais mērķis.


4. Uzzini kādas ir citu klientu atsauksmes


Mūsdienās digitālajā vidē iegūt un saglabāt klientu atsauksmes ir viegli. Pozitīvas atsauksmes par Tevis izvēlēto kouču liecinās par viņa pieredzi, kompetencēm, kā arī spēju veidot veiksmīgas attiecības ar klientiem, kas vēlas atstāt pozitīvas atsauksmes.


5. Kur meklēt profesionālus koučus?


Kouči, kas ir Starptautiskās Koučinga Federācijas biedri, ir atrodami ICF Global un ICF Latvia mājas lapā.152 views0 comments

Recent Posts

See All

Komentáře


bottom of page