top of page
Search

Tava realitāte – Tavs meistardarbs

Vai Tu zināji, ka Tu šobrīd radi savu realitāti? Kāda ir Tava realitāte...šobrīd? Vai Tu esi apmierināts ar savu dzīvi tagad? Ja Tu, tāpat kā es, dienā domā aptuveni 70 tūkstošu domas, cik no tām ir pozitīvas un rada patīkamas emocijas?Ja arī Tevī mēdz iezagties neapmierinātība ar kaut ko savā dzīvē, uznāk dusmas vai gribās par kaut ko pasūdzēties, ja Tev mēdz uznākt bezspēcības, “kāda jēga?!” vai “viss ir slikti” pārdomas, tas tikai nozīmē to, ka Tev vēl ir kur augt. Tas nozīmē, ka strādājot ar sevi, Tu vari radīt tādu dzīvi, par ko būs gandarījums, prieks, iedvesma un kopumā tāda laimes sajūta. Jo potenciāls jau mums visiem ir to piedzīvot, bet ne visi ir gatavi uzņemties atbildību par savu dzīvi un strādāt ar sevi, lai piedzīvotu savu realitāti jaunā kvalitātē.


Kā ir ar Tevi?


Ja Tu šobrīd esi kaut kādā mērā neapmierināts ar savu dzīvi, ja nejūties laimīgs, gandarīts un apmierināts, iespējams, ir vērts kaut ko mainīt. Vai esi gatavs spert pirmos soļus?


Šjā bloga ierakstā soli pa solim uzrakstīšu, ar ko Tu vari sākt! Sagatavo papīru un kādu markeri, jo lai iegūtu lielāko vērtību no šī bloga raksta, rekomendēju darīt! Var jau arī vienkārši izlasīt un neko nedarīt, bet tas neko Tavā dzīvē neizmainīs. Ja vēlies izmaiņas - būs jārīkojas!


Sāksim? :)

1. Apzināšanās – kāda ir mana dzīve šobrīd


Vispirms ir būtiski apzināties, kāda ir mana dzīve šobrīd. Aicinu Tevi paņemt papīra lapu un uzrakstīt. Kādi ir Tavas dzīves šī brīža rezultāti un ko Tu par tiem domā. Sausi fakti.Piemēram, Man ir 29 gadi, es dzīvoju 35 kvm lielā dzīvoklī klusajā centrā, man patīk rajons, bet dzīvokļa iekārtojums varētu būt modernāks. Es strādāju par mārketinga speciālisti starptautiskā uzņēmumā, kopumā man patīk mana darba vieta un kolēģi, bet es jūtu, ka šis nav mans sirds darbs. Es šad un tad eju uz randiņiem, bet nopietnas attiecības šobrīd man nav. Ar to šobrīd esmu apmierināta, bet drīz vēlos to mainīt.  Utt.

2. Apzināšanās – ko tieši vēlos mainīt


Kad esi aprakstījusi savu dzīvi vienkāršos teikumos bez emocijām un paskaidrojumiem, ar vienas krāsas markeri atzīmē to, kas Tev patīk un ar citas krāsas markeri, to, ko gribētu savādāk.


Kā izskatās Tavas dzīves apraksts? Ko Tu par to domā tagad?


3. Apzināšanās – kā es radīju savu šī brīža dzīvi


Patiesība, ja vien Tu tam piekritīsi, ir tāda, ka Tava personība rada Tavu personīgo realitāti.


Tas, kādi ir Tavi standarti, pārliecība par sevi, ko Tu domā, kā Tu uztver lietas utt., vistiešākajā veidā ietekmē to, kādas izvēles Tu izdari dzīvē. Vienā un tajā pašā situācijā divi dažādi cilvēki var reaģēt un rīkoties dažādi. Tava personība nosaka to, kā izvēlēsies reaģēt un rīkoties Tu. Un Tavas izvēles rada Tavu personīgo realitāti. Ja Tu izvēlēsies darīt darbu, kas Tev nepatīk – Tu darīsi darbu, kas Tev nepatīk. Citi cilvēki ar citām personībām un citiem standartiem un kritērijiem darba izvēlei, izdarīs savādāku izvēli.


Un kā tad ar ārējiem apstākļiem, Tu varētu jautāt? Pieaugušā vecumā tos izvēlies un radi Tu pats, atbilstoši saviem standartiem, izpratnei un kritērijiem.


Kādēļ cilvēki izvēlas darīt kaut ko, kas nesniedz viņiem prieku!?


Šis ir ļoti svarīgs jautājums, šo ir ļoti svarīgi saprast.


Mēs izdarām sev nelabvēlīgas izvēles vienmēr ar pozitīvu nolūku un visbiežāk šis pozitīvais nolūks nav apzināts – ir noslēpts zemapziņā. Nu, piemēram, kādēļ lai kāds izvēlētos darīt darbu, kas nepatīk? Iemesli varētu būt dažādi, piemēram, bailes no neizdošanās citā jomā, jo šajā jomā jau investēts tik daudz laika – tātad drošība. Varbūt kāds cilvēks, kuru Tu apbrīno kaut kad ir pateicis, ka Tu noteikti būsi labs speciālists šajā jomā un Tu zemapziņas līmenī nevēlies pievilt uz Tevi liktās cerības. Vēl var būt tā, ka Tu nemaz nezini, ko citu vēlies darīt – tāpēc dari, lai darītu kaut ko un nodrošinātu sev iztiku. Varbūt kādu nesaskaņu laikā kāds Tev ir pateicis, ka nekam citam jau Tu nederi, un šādi Tu sevi pasargā... iemesli un scenāriji var būt neskaitāmi daudz, esmu droša, ka Tev prātā ienāca arī citi varianti. Taču visiem šiem iemesliem kopīga ir viena lieta – šai rīcībai ir pozitīvs nolūks.


Ieskaties savā dzīves aprakstā un velti laiku, lai reflektētu – kādi varētu būt iemesli tam, ka Tu dari kaut ko, kas Tev nerada prieku. Kas ir Tavs pozitīvais nolūks turpināt darīt un piedzīvot to, kas nesniedz gandarījumu un piepildījumu.


Pieraksti to!


Kad esi atradis vienu vai vairākus iemeslus – pajautā sev: “Vai tiešām šī dēļ man ir vērts turpināt darīt un nejusties laimīgam?! Varbūt ir kāds labāks veids, kā es joprojām varu iegūt to, ko vēlos, un gūt arī gandarījumu no tā, ko es daru?!”


Veicot šo pētījumu, Tu uzzināsi par sevi daudz nozīmīgas lietas – kas Tev ir svarīgs. Kas ir būtiskākie elementi, kas veido Tavu šī brīža personību. Kāds Tu esi un kas Tev ir svarīgi – šobrīd.


Pieraksti savas atklāsmes!


4. Sapņošana – kāds es vēlos būt


Šis ir brīdis atslēgt analītisko prātu, iekārtoties ērtāk, relaksēties (iespējams, palīdzēs relaksējoša mūzika) un ļauties iztēlei.


Ja viss būtu iespējams, kāda būtu Tevis labākā versija? Ja Tu veltītu gadu vai divus, lai apzināti pilnveidotu sevi – par ko Tu kļūtu? Kā izskatās, jūtās un domā Tevis labākā versija? Kādas īpašības tai piemīt un kā tās izpaužas? Ko par Tevis labāko versiju saka apkārtējie cilvēki, ko viņi viņā pamana?


Kad esi radījis šo sevis labāko versiju, uzliec meditatīvu mūziku un pilnībā iejūties tēlā – pajūti, kādi ir Tavi standarti tagad? Kādas izvēles Tu izdari tagad tajās situācijās, kas Tevi neapmierina. Un kā mainās Tava dzīve, ja Tu šādi rīkojies? Kā dzīvo Tevis labākā versija? Ko dara ikdienā un īpašos gadījumos? Kādus rezultātus sasniedz?


Pajūti un apraksti.


Un zini kādas ir labās ziņas – veicot šo uzdevumu, Tu būsi jau izveidojis jaunas neironu saites. Tu būsi izdarījis pirmo, būtiskāko soli, lai kļūtu par sevis labāko versiju. Jo Tu jau zināsi, kā tas ir. Un, jo biežāk Tu atgriezīsies pie šī tēla, jo vairāk pieradīsi būt tā, domāt tā, justies tā...un arī pasaule pamazām sāks mainīties ap Tevi, lai atbilstu Tevis labākajai versijai ar augstākajiem standartiem. Un pavisam drīz tas, kas kādreiz bija vizualizācija, kļūs par Tavu realitāti. Tev parādīsies jaunas iespējas, Tev kļūs pašsaprotami pieņemt lēmumus, kuriem kādreiz nevarēji saņemties un šis process Tevī radīs prieku, jo Tu mainīsies un kļūsi labāks...laimīgāks, apmierinātāks un dzīvespriecīgāks! Tieši tāds, kāds vēlies būt!


5. Eksperimentē un rīkojies


Pamēģini būt sevis labākā versija ikdienā. Nav jau jāsāk ar visu uzreiz. Bet padomā, ar ko Tu gribētu sākt? Kurā jomā kaut ko pamainīt būtu viegli? Kurā savas dzīves jomā Tu varētu paaugstināt standartus vai turpmāk izdarīt savādākas izvēles? Jo Tu taču gibi dzīvot labāk, vai ne? Tad tieši tā arī jādara - katru dienu mazliet labāk. Solīti pa solītim.Ja Tu jūti, ka labprātāk šo izaugsmes ceļu ietu kopā ar kādu, aicinu Tevi pievienoties piecām praktiskajām darbnīcām “Dzīves kvalitātes paaukstināšana”, ko organizēju kopā ar Egomānes Studiju. Pirmā tikšanās jau 20.oktobrī.


17.oktobrī vadīšu praktisko darbnīcu par tēmu “Skaidra dzīves vīzija: ceļš uz sabalansētu un pilnvērtīgu dzīvi” arī festivāla “Mainām Pasauli” ietvaros.

Un, protams, sazinies ar mani, ja vēlies strādāt individuāli.
157 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page