top of page
Search

3 veidi kā paaugstināt savas dzīves kvalitāti

Updated: Sep 30, 2021

Kā dzīvot labāk jau šodien? Kā dzīves kvalitāte ir saistīta ar naudu? Kā iespējams dzīvot kvalitatīvāku dzīvi arī nepalielinot tēriņus?Lai arī kāds nebūtu sākotnējais pieprasījums, ar kuru pie manis vēršas klients, vienmēr ir vēlēšanās dzīvot kvalitatīvāku dzīvi vienā vai vairākās dzīves jomās. Ko nozīmē kvalitatīva dzīve? Vispirsms jau būtiski saprast, ka cilvēkiem ir dažāda izpratne par to, bet vienojošais faktors būt - dzīve, kurā es jūtos labi - emocionāli, mentāli, garīgi un materiāli. Tad kā paaugstināt savas dzīves kvalitāti šajos aspektos?


#1 Paaugstini savus standartus


Tas ir tik vienkārši. Tas ir viens lēmums par savu kvalitātes standartu paaugstināšanu. Ikdienas gaitās. Kaut vai vienā jomā, kaut vai nedaudz - tā jau ir izaugsme. Piemēram, no šodienas es ēdīšu tikai bio pārtiku, lietošu tikai mīļāko dušas želeju, emocionāli iesaistīšos sarunās tikai ar patīkamiem cilvēkiem, gulēšu vismaz 7-8 stundas un vienmēr tīrā gultasveļā, es neēdīšu vismaz 2-3 stundas pirms gulētiešanas, lai ir kvalitatīvāks miegs, es pamanīšu pozitīvo un skaisto sev apkārt un uzturēšu šādu vidi ap sevi. Un, iespējams, tas nozīmē atteikties tērēt naudu par daudz nekvalitatīvām lietām, bet tā vietā iegādāties vienu vai divas kvalitatīvas. Un izbaudīt kvalitatīvo, nevis sūdzēties par nekvalitatīvo.


It kā sīkumi, bet tam visam ir ietekme uz mūsu dzīves kvalitāti, pašsajūtu un apmierinātību. Mēs paši izdarām izvēli, ko mēs pieņemam savā dzīvē, kas mums ir ok un kas nav ok. Un tas rada vibrāciju ap mums, caur mums, kas piesaista vēl un vēl to, kas mums ir ok. Un, ja ir vajadzība - rodas iespēja to realizēt. Vienmēr. Tikai jāsaredz un jāizmanto iespējas.


Un jā, dažreiz ir kārdinājums atkal pazemināt standartus un atgriezties pie ierastajiem scenārijiem. Un tas ir normāli, jo jaunie standarti vēl ir kaut kas neierasts. Bet, ja Tu turpināsi turēt fokusu uz jaunajiem standartiem, ja saņemsies un pateiksi nē vecajam, pienāks tāds brīdis, kad jaunie standarti kļūs par normu. Un dzīve būs kļuvusi nemanāmi kvalitatīvāka...


#2 Domā, ko domā un runā


Iekšējam dialogam ir būtiska ietekme uz mūsu emocionālo un mentālo dzīves kvalitāti. Ja Tu no rīta pamosties ar destruktīvām domām, par to, cik ļoti Tev nepatīk Tavs darbs un kaimiņi, kas pa nakti trokšņojuši, ja paskaties spogulī un neredzi neko pievilcīgu - cik kvalitatīva būs Tava dzīve šādā fonā? Turklāt lielākā daļa cilvēku šīs domas "maļ" neapzināti, autopilotā.


Tāpat kā domas, cilvēki bieži lieto negatīvus un destruktīvus vārdus - aprakstot sevi, jokojot par sevi, vērtējot sevi un citus, izsakot kritiku, kad neviens to nav lūdzis. Domas un vārdi rada vibrāciju. Un tā ir vai nu pozitīva vai negatīva - tā rada vai nu labas sajūtas vai nepatīkamas.


Sākot pievērst uzmanību savām domām un vārdiem, un izdarot apzinātu izvēli pievērst uzmanību pozitīvajam - emocijas uzlabosies. Jo, kur iet uzmanība, tur plūst enerģija. Ja Tu no rīta pamodīsies un padomāsi, cik tas ir forši, ka esi pamodies un Tev ir skaistas mājas, ģimene, Tev ir darbs un iespēja kaut ko vērtīgu radīt šajā pasaulē, un spogulī pamanīsi, cik labi Tev izskatās izspūrušie mati, un ka Tev vispār ir ļoti skaistas potītes, un pa ceļam uz darbu vēl izteiksi komplimentu baristai, kas pagatavoja Tev kafiju - dzīve kļūs garšīgāka. Un pozitīvas izmaiņas šajā jomā ietekmēs arī garīgās dzīves kvalitātes paaugstināšanos - Tu piedzīvosi mieru, harmoniju, sevi citā līmenī caur to, ka izvēlies kam pievērst uzmanību savā dzīvē. Tā Tu kļūsi garīgi spēcīgāks un apzinātāks.#3 Priecājies par to, ko gribi


Ja sev apkārt redzi to, ko gribi, pēc kā ilgojies - izjūti patiesu prieku par to, pat tad, ja tas pieder kādam citam. Zemapziņas līmenī mēs savā dzīvē piesaistam to, par ko priecājamies un no kā sajūtam baudu - to, kas mums patīk. Tāpēc, ja redzot mīļu pārīti, skaistu sievieti, veiksmīgu vīrieti, jaunāko BMW, skaistas rotas, ceļojumus, priecīgus bērnus Tevī uzplaiksnī negatīvas emocijas un tādas reakcijas kā skaudība, greizsirdība, skumjas, dusmas, izmisums utt. - Tu vēlamo nevis sev piesaisti, bet tieši pretēji - atgrūd. Jo zemapziņa saņem signālu "šis nerada pozitīvas emocijas, tas nav nekas labs". Zemapziņas vienīgais uzdevums ir nodrošināt mūsu izdzīvošanu, automātiski mūsu dzīvē piesaistot to, kas ir zināms, drošs, paredzams un sagādā prieku.


Iemīli to, ko vēlies savā dzīvē, priecājies par to, svini citu veiksmi un izdošanos no sirds. Pamani to, ko gribi sev apkārt un izjūti pateicību, ka tas jau ir ienācias Tavā dzīvē - varbūt pagaidām vēl pa gabalu, bet jau ir. Priecājies un pierodi pie tā līdz tas kļūst par kaut ko ierastu, drošu un paredzamu nu jau tieši Tavā dzīvē. Un, ja neizdodas ar pirmo reizi, mēģini vēl un vēl un vēl - līdz izdodas. Jo, ja Tev patīk žēloties par to, kā Tev nav - uzmini nu - Tev būs vēl vairāk iemeslu žēloties par kaut ko, kā Tev nav...jo enerģija plūst tur, kam pievēršam uzmanību.


Un jā, iemācoties patiesi priecāties par labo, automātiski paaugstinās dzīves kvalitāte gan mentālā, gan emocionālā, gan materiālā jomā.


Kā es varu Tevi atbalstīt šajā transformācijā ar koučinga metodi? Raksti, izstāstīšu!591 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page